بررسی مهمترین فاکتورهای چرخ چدنی گردان

چرخ چدنی گردان

ظرفیت بار یکی از مهمترین ویژگی ها در انتخاب چرخ چدنی گردان می باشد. چرخ ها در درجه ها و گریدهای متفاوت ساخته شده اند تا بتوانند حداقل وزن را تحمل کنند و در عین حال چرخ ها بدون مشکل راحت بچرخند. چرخ های چدنی می توانند وزن 2000 تا 44000 پوند را حمل کنند. از این چرخ ها برای کارخانه های تولیدی، انبارها و اسیر اشیاء سنگین وزن که به تحرک نیاز دارند، استفاده می شود. با ما همراه باشید تا با دیگر ویژگی های چرخ گردان از نوع چدنی، آشنا شوید. پیشتر نیز به بررسی و مقایسه ی چرخ چدنی و چرخ پلی اورتان پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبل، این مقاله را بخوانید.

مهمترین فاکتورهای چرخ چدنی گردان چیست؟

همانطور که در ابتدای مقاله نیز گفته شد، از چرخ های چدنی در کارخانه ها و صنعت های گوناگون و متنوع استفاده می شود. اما مهمترین فاکتورهای چرخ های چدنی چه می باشد؟ اولین فاکتور مهم از چدنِ چرخ شروع می شود. چرخ می تواند به صورت گردان یا ثابت، تولید شود. چرخ های چدنی که ثابت هستند تنها در یک جهت جلو وعقب محدود می شوند. اما چرخ های گردان می توانند 360 درجه چرخ داشته و به راحتی بچرخند. چرخ های گردان به گونه ای طراحی شده اند تا در صورت نیاز به راحتی بتوانید آنها را به گوشه بچرخانید، و این مسئله در جا به جایی منظم، وسیله ها کمک بسیاری می کند.

چرخ های گردان برای این تولید شده اند تا تجهیزاتی مانند میز، یا تخت و غیره به راحتی و بدون مشکل بتوانند در فضاهای محدود یا وسیع به راحتی بچرخند و حرکت کنند.

 ویژگی های مهم

وجه تمایز چرخ های چدنی گردان با دیگر چرخ ها در این است که این چرخ می تواند وزن را بدون مشکل و با ایمنی حمل کند و حرکت دهد. پایه های چرخ چدنی قوی و محکم تر بوده و می تواند با وزن سنگین به راحتی بچرخد.

همچنین چرخ های چدنی در سطوح مختلف دچار مشکل نشده و انواع مواد شیمایی، شوینده ها، روغن، گریس و غیره بر عملکرد آنها تاثیر نمی گذارند.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص چرخ چدنی گردان برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 18 =