یکی از محصولات با کیفیت و با دوام رادصنعت، چرخ چدنی می باشد. این چرخ گنجایش و بار مشخصی را می تواند حمل کند و به زمین و کف آسیب نرساند. استحکام بالای چرخ چدنی باعث شده تا این چرخ در برابر ضربه های شدید مقاومت خوبی نشان دهد.

نکات مهم

در صورتی که در محیط سر و صدا نباید وجود داشته باشد از این چرخ نمی توان استفاه کرد. همچنین از قرار دادن اشیاء شکستنی و شیشه ای بر این چرخ ها خودداری کنید. این چرخ ها قابلیت تحمل دمای 45 درجه تا 180 درجه ی فارنهایت را دارند. اگر واشرها از فلز یا آهن ساخته شده باشند، دمای قابل تحمل 45 تا 500 درجه ی فارنهایت می شود.

چرخ های چدنی در مقابل مواد شیمیایی، سرما، گرما، سطوح لیز و لغزنده، مقاومت خوبی نشان داده و می توانند بدون مشکل کار کنند. این نمونه از سایر نمونه های چرخ ها ارزان تر و با صرفه تر می باشد.

مقاومت

به دلیل چدن موجود در این چرخ ها، عمر بیشتری کرده و می توانند مانند کمک فنر نیز عمل کنند. چرخ های چدنی برای سطوحی که بتن کاری شده و یا سطوحی که کف چوبی دارند ایده آل می باشند. اما توصیه می شود در سطوحی که بتن ها صاف کاری نشده اند، استفاده نشود؛ چراکه چرخ ها موجب خراب شدن کف می شوند.

به دلیل استقامت بالای این چرخ ها، چرخ چدنی یک انتخاب عالی برای حمل بارهای سنگین در مصارف تولیدی و انبار است. چرخ های چدنی در نمونه ها و انواع و اندازه های مختلف طراحی و تولید می شوند. در بسیاری از صنعت ها برای سهولت در کار و دستیابی به عملکرد بهینه و سریع تر، از چرخ های چدنی استفاده می شود.

چرخ های معمولی نمی توانند بار و وزن سنگینی که چرخ چدنی می تواند آن را بدون مشکل تحمل کند، حمل کنند.