از چرخ پلی اورتان گردان چه می دانید؟

چرخ پلی اورتان گردان

در این مطلب بر ان هستیم تا برای شما از چرخ پلی اورتان گردان و ویژگی های مهم این چرخ برای شما بگوییم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر نیز به بررسی مهمترین فاکتورهای چرخ چدنی گردان پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

مهمترین ویژگی های چرخ پلی اورتان گردان چه می باشند؟

چرخ ها از دیرباز برای کمک به حمل و نقل و جا به جایی وسیله های سنگین و نیمه سنگین، به انسان کمک های بسیاری کرده است. برای مثال با استفاده از چرخ ها می توان تخت، میز، کالا و هر وسیله ی دیگر را حمل کرده و به مکانی که مد نظر است، انتقال داد. از نمونه چرخ هایی که در صنعت امروزی بسیار کاربرد دارند می توان به چرخ پلی اورتان اشاره کرد. این چرخ ها در برابر گرما و سرما مقاومت داشته و ظرفیت تحمل بار سنگین را دارند.

اندازه ی این چرخ ها بر اساس درخواست مشتری و استانداردهای جهانی طراحی می شود. اما کیفیت و ویژگی های چرخ های پلی اورتان همان بوده و با تغییر اندازه و سایز چرخ، تفاوتی در کیفیت ایجاد نمی شود.

شباهت های پلی آمید و پلی اورتان

چرخ های پلی اورتان ترموپلاستیک هایی هستند که مقاومت از خود نشان داده و مشابه با چرخ های پلی آمید 6 با سختی پایین تر است. به همین دلیل می توان از این چرخ ها برای سطوح و کف هایی که ظریف و حساس بوده، استفاده کرد. چرخ هایی که از پلی اورتان ساخته شده اند برای انواع مسیرها مناسب بوده و سر و صدایی از خود ایجاد نمی کنند. از این چرخ ها برای سبدهای خرید و محیط هایی مانند بیمارستان ها یا هتل ها بسیار استفاده می شود.

رنگ چرخ های پلی اورتان

چرخ های پلی اورتان می توانند در رنگ های متنوع تهیه و تولید شوند اما استانداردترین رنگ چرخ قرمز بر هسته ی خاکستری می باشد. چرخ های بسیار جذاب و همه کاره که در برابر مواد شیمیایی، حلالها، آب و مواد اسیدی مقاومت خوبی از خود نشان داده اند.

چرخ پلی اورتان

با وجود اینکه چرخ های پلی اورتان مقاومت و سختی مناسبی دارند اما این نکته را در نظر داشته باشید که برای سطوح مختلف مشکلی ایجاد نمی کنند. ولی باید توجه داشت که در سطوح سخت تر و کف هایی که سیمانی یا بتنی خشک نشده هستند، این چرخ ها به خوبی نمی توانند کار کنند.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص چرخ پلی اورتان گردان برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + شش =