مقایسه ی چرخ چدنی و چرخ پلی اورتان

چرخ چدنی و چرخ پلی اورتان

در این مطلب بر آن هستیم تا برای شما در خصوص مقایسه ی چرخ چدنی و چرخ پلی اورتان بگوییم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین ویژگی های چرخ پلی اورتان پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

چرخ چدنی چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که در مقدمه گفتیم این مطلب به مقایسه ی چرخ چدنی و چرخ پلی اورتان اختصاص دارد. به همین منظور ابتدا باید از ویژگی های این چرخ ها به خصوص چرخ چدنی، برای شما بگوییم.

چرخ های چدنی از قدیمی ترین و اصیل ترین چرخ های جهان می باشند. این چرخ ها بر سطوح سخت و ناهموار مانند سطوح سیمانی و آسفالت کارایی و حرکت داشته و آنقدر سخت هستند که بدون مشکل می توانند اجسامی مانند باربیکیو و یا میزهای سخت و فلزی را حمل کنند. البته باید توجه داشت که از این چرخ ها نباید بر سطوح چوبی استفاده کرد. چراکه این چرخ ها با سطوح چوبی کارایی و همخوانی نداشته و به چوب آسیب می زند.

ویژگی های مهم چرخ پلی اورتان

چرخ پلی اورتان در برابر گریس، روغن، شکستگی، خراش و پوسیدگی مقاومت بالایی دارد. از این چرخ های پلی اورتان می توان در سطوح مختلف استفاده کرد. همچنین این پرخ ها در براربر مواد شیمیایی و گرما مقاومت و استحکام نشان داده اند. همانطور که گفته شد این چرخ ها مناسب هر سطحی می باشند. اما توجه داشته باشید که چرخ مد نظر شما با زمین همخوانی داشته و به سطح آسیب نرساند.

وزن چرخ ها

چرخ های چدنی وزنی تا حدود 450 کیلوگرم را تحمل می کنند. اما چرخ های پلی اورتان می توانند وزنی تا حدود 500 کیلوگرم را حمل کرده و از دمای -40 درجه تا دمای بالای +180 درجه ی فارنهایت را تحمل کنند.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص مقایسه ی چرخ چدنی و چرخ پلی اورتان برای شما آماده کردیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =